نمایشگاه معماری معاصر ایران، توکیو، فروردین 95 برگزار می شود

1395/1/7 .......... 988 بازدید
نمایشگاه معماری معاصر ایران، توکیو، فروردین 95 برگزار می شود

در راستای بسط و توسعه فعالیت‏های فرهنگی با موضوع و محوریت معماری با کشورهای پیشرفته در قالب برگزاری نمایشگاه، ارائه سخنرانی، تبادل علمی، به اشتراک‏گذاردن تجربیات طراحی و اجرا و ... و در ادامه نمایشگاه معماری ایران در بینال هنر ونیز سال 2015، برنامه حضور نمایشگاه معماری ایران در کشور ژاپن برای فروردین ماه سال 1395 با حمایت موسسه مقاوم سازی زلزله ایران، انجمن معماران ژاپن (AIJ & JIA) و دانشگاه فوجی برنامه‏ریزی شده ‏است.

این برنامه شامل برگزاری نمایشگاه معماری معاصر ایران، سخنرانی و گفتگوی مشترک معماران ایران و ژاپن، نمایش فیلم معماری معاصر ایران (تهیه شده توسط خسرو سالاریان) و بازدید از دفاتر معماران سرشناس ژاپنی (تویو ایتو، سانا، پروفسور ایدا، ریچی میاکه و ...) و پروژه ‏های آنها و همچنین بازدید از کارخانجات مهم صنعتی ژاپن (میتسوبیشی و تویوتا) و ارتباط با دانشگاه‏ها و مراکز علمی و معماری معتبر (دانشگاه فوجی، دانشگاه توکیو و موسسه معماری ژاپن) است.
از آنجا که تداوم و پیوستگی این برنامه‏ ها ضامن تاثیرگذاری و فراگیری حداکثری آنها در جامعه مهندسی و معماری کشور خواهد‏بود ضمن برنامه‏ ریزی برای همکاری‏های مشترک در زمینه‏های معماری، شهرسازی، زلزله و ... با شرکت‏ها و موسسات ژاپنی، پیش‏ بینی حضور معماران معتبر و با صلاحیت بین ‏المللی ژاپنی در بهار سال آینده در تهران و تبریز و دیگر شهرها نیز شده‏ است و همچنین اقدامات اولیه برای ارتباط معماری با کشورهای دیگر از جمله ایتالیا، ارمنستان، امریکا، استرالیا، روسیه و ... انجام شده که در آینده اطلاع‏رسانی خواهد‏شد.

برای گزینش پروژه‏ های معماری ایران، ضمن برگزاری جلسات مختلف و بحث و بررسی در مورد زمینه‏های مشترک گفتگوی معماری ایران و ژاپن و همچنین هماهنگی با نمایندگان معماری ژاپن، 4 گروه مختلف از پروژه‏های معماری ایران شامل پروژه‏های عمومی (Icon) ، پروژه ‏های آپارتمانی (IN Fill)، پروژه‏های رها در طبیعت (Monad) و پروژه‏های بازسازی (Re Use) انتخاب شده‏اند تا در بخش معماری ایران در توکیو به نمایش درآید.
کمیته راهبردی این برنامه متشکل از آقایان علی کرمانیان، بابک شکوفی، شهاب میرزاییان، سامان سیار و احسان حسینی است که همراه با مدیران موسسه مقاوم ‏سازی زلزله ایران (آقایان آرش سهرابی و صمد دهقان) با ارتباطات و هزینه شخصی وظیفه برنامه‏ریزی و سیاست‏گذاری این رویداد را برعهده داشته است.

منبع: memarinews.com
کلمات کلیدی : نمایشگاه معماری، ایران و ژاپن


نظرات

    نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

       

سایر خبرها

برگزاری دوره نورپردازی در معماری دانشگاه تهران
1396/10/29 17:31
برگزاری دوره نورپردازی در معماری دانشگاه تهران
ادامه...
ثبت نام دوره های تابستانه نرم افزار های تخصصی معماری در پردیس معماری
1395/4/1 15:09
ثبت نام دوره های تابستانه نرم افزار های تخصصی معماری در پردیس معماری
ادامه...
آغاز ثبت نام دوره های عالی تخصصی معماری دانشگاه تهران
1395/3/5 19:44
آغاز ثبت نام دوره های عالی تخصصی معماری دانشگاه تهران
ادامه...